Izrada božićnih kuglica filcanjem

 

◊ RADIONICA

 

voditelj / moderator / predavač / : Lili Poljak
vrijeme događanja : 08 / 12 / 2018 g. ◊ organizator  : Studio PaPe – Split

 

Događaj :

Filcanjem vune kreativno okitite svoj bor.

Izrada božičnih kuglica

FILCANJE spada u najstariju tehniku ručne izrade tekstila
FILC se dobiva jednostavnim sredstvima i bez tehničkih pomagala. Sirova vuna se slaže, prska vodom i sapunom i zatim rukama trlja, rola i gnječi dok se niti vune ne povezu u čvrstu tkaninu koja se u procesu nastajanja može i oblikovati..
Radionicu vodila Lili Poljak .Članica je ULUPUH-a sekcije za tekstilno stvaralaštvo.

Filcanjem se bavi vise od desetljeća. Redovno sudjeluje na prestižnim izložbama u području primijenjene umjetnosti, dizajna i kazališne kostimografije. Aktivno podučava osnovnu i naprednu tehniku filcanja već dugi niz godina diljem Hrvatske.